Serum do skóry
Uroda

Jak dbać o skórę, by zawsze wyglądać zdrowo i młodo?

O skórę należy dbać przez cały rok, jednak czego tak naprawdę potrzebuje, aby zawsze wyglądać pięknie, młodo i zdrowo? Codziennie powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, ale nie tylko. Co można jeszcze zrobić dla swojej skóry, aby wyglądała promiennie i zdrowo?

Oczyszczanie skóry

Skórę należy oczyszczać codziennie z makijażu i zanieczyszczeń. Istotne jest jednak, w jaki sposób będzie to robione. Skóra powinna być oczyszczana w delikatny sposób, tak, aby nie naruszyć jej naturalnej bariery ochronnej. W tym celu najlepiej stosować kosmetyki naturalne, które nie posiadają w składzie SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Można zdecydować się na pianki, emulsje myjące, płyny micelarne, oleje roślinne czy specjalistyczne mydła.

Peeling

Aby skóra była zdrowa, piękna i prezentowała się młodo należy również pamiętać o złuszczaniu i należy robić to regularnie. Warto wykonywać peeling co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu możemy pozbyć się martwego naskórka, co następnie ułatwi skórze pobieranie odżywczych substancji z kosmetyków, a przy tym wpłynie również pozytywnie na krążenie krwi i oczyści zatkane pory skóry. Ponadto stosując regularne peelingi poprawiamy również gładkość, jędrność i elastyczność naszej skóry.

Nawilżenie

Niezwykle ważne jest również nawilżenie skóry. Według badań skóra wielu osób szybciej starzeje się właśnie ze względu na brak nawilżenia. Przez brak odpowiedniego nawilżenia traci elastyczność, sprężystość i jędrność. Taka skóra jest szarawa i pojawiają się na niej niedoskonałości. Krem, olej czy serum należy nakładać na skórę co najmniej dwa razy dziennie!

Woda

Jak już wspomniano wyżej – ludzka skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, dlatego należy stosować kremy nawilżające. Ale skórę powinniśmy nawilżać również od wewnątrz. Ciało człowieka oraz ludzka skóra składają się przede wszystkim z wody. Co ważne – woda nie jest w żaden sposób magazynowana, dlatego powinniśmy uzupełniać jej braki regularnie. Gdy brakuje wody skóra jest ściągnięta i może swędzieć, pojawiają się również wtedy stany zapalne, wypryski czy cienie pod oczami. Aby tego wszystkiego uniknąć powinniśmy spożywać 2 litry wody dziennie, a podczas upalnych dni nawet 3 litry.

Zero stresu

Jeśli chcemy, aby nasza skóra wyglądała jak najdłużej młodo powinniśmy unikać stresu. Stres bardzo negatywnie wpływa na cały organizm ludzki, w tym również i na skórę. Powoduje tworzenie się wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się. Niszczą elastynę i kolagen, co sprawia, że skóra wiotczeje. Stres uszkadza również płaszcz lipidowy skóry, przyspiesza utratę nawilżenia, powoduje często podrażnienia i sprawia, że skóra szarzeje, co nie wygląda dobrze.

Ochrona przed UV i zanieczyszczeniami

Zarówno promieniowanie UV, jak i zanieczyszczenia są bardzo szkodliwe dla skóry i sprawiają, że przez nie cera szybciej się starzeje. Właśnie z tego powodu przez cały rok powinniśmy się odpowiednio przed nimi chronić stosując kremy z filtrami – dzięki temu uchronimy skórę przed podrażnieniami oraz utratą jędrności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

77 − 76 =