Zdrowie

Kosmetyki czy zabiegi? Jak stosować kwas hialuronowy

Substancja jak kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej wykorzystywanych w kosmetyce i medycynie estetycznej. Kiedy daje najlepsze efekty?

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w skórze substancją, która odpowiada za jej nawilżenie oraz jędrność. Znajduje się ona w macierzy międzykomórkowej, nadając jej odpowiednią strukturę. Niestety, upływ czasu powoduje, że kwasu hialuronowego w skórze jest coraz mniej. Dochodzi wtedy do nasilenia się efektów starzenia. Wtedy można zdecydować się na zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy Kraków to miasto, gdzie do dyspozycji klientów jest pełna gama gabinetów wykorzystujących ten związek.

Kiedy warto stosować kwas hialuronowy?

Obecnie kwas hialuronowy jest jedną z bardzo często stosowanych substancji aktywnych, która wchodzi w skład kosmetyków, a także używana jest podczas zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Wyróżnia się wiele typów kwasu hialuronowego, między innymi może być on wielkocząsteczkowy oraz małocząsteczkowy, a także usieciowany oraz nieusieciowany. Typ substancji jest dobierany indywidualnie w zależności od efektów, jakie ma przynieść.

Wskazania do stosowania kwasu hialuronowego:

 • zmarszczki i bruzdy na skórze – powoduje ich wypełnienie i odmłodzenie wyglądu twarzy
 • nadmierna suchość skóry – dzięki temu, że kwas hialuronowy doskonale wiąże cząsteczki wody, poprawia poziom nawilżenia cery
 • profilaktyka anti-aging – skóra pod wpływem kwasu hialuronowego staje się lepiej odporna na skutki starzenia, ponieważ powoduje on aktywację fibroblastów, a dzięki temu sprzyja produkcji kolagenu i elastyny
 • modelowanie – może być wstrzykiwany w twarz oraz w ciało, aby uzyskać efekt powiększenia, korekcji określonych partii – w tym przypadku najczęściej stosuje się kwas usieciowany, czyli o chemicznie łączonych cząsteczkach, który wyróżnia się trwalszymi efektami korekcji

Kosmetyki z kwasem hialuronowym

Za pomocą odpowiednich kosmetyków zawierających kwas hialuronowy można poprawić wygląd cery i sprawić, że będzie ona młodsza na dłuższy czas.

Dzisiaj bardzo wiele kosmetyków wykorzystuje kwas hialuronowy, który pełni w nich rolę substancji nawilżającej oraz odmładzającej. Do wyboru są między innymi toniki, serum, kremy do twarzy. Również dostępne są preparaty do ciała zawierające kwas hialuronowy.

W przypadku kosmetyków działanie prezentowanej substancji koncentruje się głównie na nawierzchni skóry. Gdy preparaty posiadają jednak kwas hialuronowy małocząsteczkowy, może on również dotrzeć go głębszych warstw, aby dzięki temu zapewnić skuteczniejsze działanie. Warto zatem dobierać kosmetyki zawierając kwas hialuronowy tak, aby mogły one zapewnić najlepszą skuteczność.

W sprzedaży można znaleźć także czysty kwas hialuronowy w postaci żelu. Polecany jest on do stosowania razem z olejami, ponieważ samodzielnie może spowodować wysuszenie skóry, wyciągając z niej wilgoć.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Poza kosmetykami kwas hialuronowy jest też dostępny w formie wielu preparatów do zabiegów kosmetycznych oraz medycyny estetycznej.

Najczęściej kwas hialuronowy stosowany jest w poniższych procedurach:

 • usuwanie zmarszczek
 • mezoterapia igłowa
 • mezoterapia bezigłowa, na przykład infuzja tlenowa
 • wolumetria twarzy
 • powiększanie i modelowanie ust
 • korygowanie kształtów twarzy i ciała

Gdy chodzi o kwas hialuronowy Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z wielu różnych procedur skoncentrowanych na poprawie wyglądu twarzy na bazie tego wyjątkowego związku.

3 thoughts on “Kosmetyki czy zabiegi? Jak stosować kwas hialuronowy

 1. Jaki zabieg wybrać na opadające powieki? Skuteczny ale jak najmniej inwazyjny?
  Oraz czy możecie polecić kosmetyki do twarzy do skóry suchej i skłonnej do wyprysków(to nie trądzik)

 2. Jeżeli już znacznie opadają to nic na dłuższą metę temu nie zaradzi lepiej, niż plastyka powiek. Czasami dobrze zadziała lift czoła, jak opadły też brwi. Po dłuższych obserwacjach i własnym doświadczeniu uważam, że nie warto wydawać pieniędzy na zabiegi laserowe, plazmę itp. Efekt chwilowy albo żaden.

 3. Tylko chirurg pomoże ocenić, co można zrobić aby był efekt, jakiego oczekujesz.Decyzja co warto będzie należała tylko do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + = 20