Zdrowie

Metody powiększania biustu

Mały biust często jest powodem wielu kompleksów u kobiet. Nie są one również zadowolone wtedy kiedy ich piersi są niesymetryczne bądź opadające. 

 

Kobiety przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Chcą wyglądać atrakcyjnie, czuć się dobrze w swoim ciele, ale również podobać się innym. Istnieją różne sposoby na powiększenie biustu. Mogą to być implanty silikonowe bądź również wypełnianie biustu własnym tłuszczem. Istnieje również metoda która łączy zarówno użycie implantów jak i wypełnianie biustu własnym tłuszczem. Każda z tych metod ma swoje wady oraz zalety.

 

 Decyzję o powiększeniu piersi należy dobrze przemyśleć. Jest to ingerencja w ciało człowieka i decyzja taka nie powinna być podejmowana pochopnie.  Decyzję taką może pomóc podjąć lekarz w gabinecie- przedstawi zarówno zalety jak i wady każdego z rozwiązań. Zabieg powiększania piersi przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

 

Czym jest powiększanie piersi przy użyciu implantów? 

Powiększanie piersi przy pomocy implantów jest to umieszczanie w ciele silikonowej torebeczki która wypełniona jest solą fizjologiczną pod żelem silikonowym. Implanty mogą być różne kształty- mogą mieć one kształt okrągły bądź anatomiczny, czyli taki który bardziej przypomina łzę. Podczas konsultacji dobierane są implanty indywidualnie do pacjentki. Wpływ na wybór wielkości implantów ma zarówno wielkość piersi przed operacją, ale również budowa klatki piersiowej jak również grubość tkanki podskórnej. Implanty można umieścić zarówno pod mięśniowo czy głęboko pomiędzy mięśniem piersiowym większym, a ścianą klatki piersiowej bądź pod gruczołem czyli pomiędzy gruczołem a mięśniem piersiowym. 

Zabieg powiększania piersi jest to zabieg bezpieczny jednak można liczyć się z tym że mogą wystąpić pewne powikłania wczesne bądź późniejsze. Do powikłań późniejszych należą infekcje bądź krwiak, jak również nadwrażliwość brodawek. 

Wybierając lekarza oraz gabinet w którym chce się powiększyć piersi pacjentka powinna się kierować przede wszystkim doświadczeniem lekarza oraz jakością używanych tam materiałów. Powiększanie piersi w Krakowie będzie z pewnością łatwiejszy niż w małych miejscowościach gdzie często nie ma takich klinik. W dużych miastach gabinetów medycyny estetycznej jest z pewnością więcej. 

Na czym polega powiększanie piersi własnym tłuszczem?

 

Zabieg taki polega na pobraniu komórek tłuszczowych z innych części ciała (najczęściej z brzucha bądź ud), a następnie przeszczepieniu ich do tkanek gruczołu piersiowego. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym. Pierwszym etapem jest pozyskanie tłuszczu czyli specjalny rodzaj liposukcji gdzie tłuszcz pobierany jest za pomocą kaniuli.  Następnie kolejnym etapem jest odpowiednie przygotowanie materiału do przeszczepu poprzez jego odwirowanie, oczyszczanie oraz separację komórek tłuszczowych oraz macierzystych. Ostatnim etapem jest wstrzyknięcie komórek tłuszczowych do gruczołu piersiowego przy pomocy cienkiej kaniuli. Jednorazowo można podać około 250 ml tłuszczu czyli powiększyć piersi mniej więcej o jeden rozmiar. Pprzez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu powiększania piersi tłuszczem mogą one wydawać się obrzęknięte, a ostateczne rezultat można ocenić z reguły dopiero po około 6-8 miesiącach po zabiegu. Efekt jest długotrwały i najczęściej satysfakcjonujący.  Biust wygląda w sposób naturalny. 

Wybór metody powiększenia biustu zależy indywidualnie od pacjentki. Powinna ona dobrze poznać każdą z metod i zdecydować się na dla niej korzystniejszą. Warto te metody omówić z lekarzem chirurgiem plastycznym który takie zabiegi wykonuje. Taka osoba jest bardziej wiarygodna, posiada więcej wiedzy i jest w stanie z pewnością rzetelnie przekazać wszystkie informacje i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − = 74