Uroda Zdrowie

Plastyka powiek- zabieg poprawiający komfort życia

Wiele osób na co dzień boryka się z opuchniętymi powiekami. Często jest to problem natury estetycznej. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje zabieg plastyki powiek. 

 

Zabieg plastyki powiek to blepharoplastyka. Zabieg ten może skorygować opadanie powiek, ale również likwiduje worki pod oczami. Przy pomocy tego zabiegu usuwa się nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe powieki górnej oraz dolnej. Wbrew pozorom zabiegu  nie wykonują nie tylko osoby starsze, ale również taki problem może występować u osób młodych. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Dzięki temu zabiegowi spojrzenie nabiera świeżego blasku,  twarz wydaje się znacznie młodsza. Znacznie poprawia się komfort życia,  walory estetyczne. Ponadto zabieg ten poprawia również jakość życia, gdyż opadające powieki mogą znacznie ograniczyć pole widzenia,  utrudniają ponadto prowadzenie auta,  czytanie książek,  nawet wykonywanie makijażu. Podczas zabiegu wycinany jest nadmiar tkanek na powiekach, jak również nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy powiek. Przed zabiegiem lekarz chirurg w pozycji pacjenta siedzącej rysuje na twarzy zakres wycięcia tkanek, na powiece górnej. W miejscu gdzie jest naturalne fałd skóry wykonywany jest nacięcie wzdłuż narysowanych linii. Ranę zamyka się przy pomocy szwów. Blizna jest prawie niewidoczna ponieważ znajduje się w naturalnym załamaniu skóry. Zabieg ten wykonywany w znieczuleniu miejscowym,  trwa do dwóch godzin. Po zabiegu plastyki powiek konieczna jest rekonwalescencja przez około 10 dni . Szwy  zdejmowane są po około tygodniu, w zależności od zaleceń lekarza chirurga.  

 

Wskazaniami do zabiegu plastyki powiek może być 

 • odbijanie, wywijanie powiek górnych
 •  nadmiar skóry na powiekach dolnych
 • opadanie powiek górnych który utrudnia widzenie 
 • nadmiar skóry powiek górnych
 •  worki oraz podkówki pod oczami
 •  nadmiernie wypełnione powieki

 

Aby wykonać zabieg plastyki powiek konieczne z dobry stan zdrowia pacjenta. Musi mieć on również wykonany aktualne badania laboratoryjne wskazane przez lekarza chirurga. Przed zabiegiem palacze powinni odstawić palenie tytoniu. Należy również wstrzymać się od przyjmowania leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych oraz przyjmowanie aspiryny na co najmniej tydzień przed zabiegiem. Plastyka powiek w Krakowie wykonywana jest dobrych w gabinetach medycyny estetycznej. Okres gojenia jest bardzo sprawą indywidualną. Pełny efekt uzyskuje się po kilku tygodniach. W pierwsze dni po wykonanym zabiegu warto odpoczywać z uniesioną głową, można stosować delikatnie chłodne okłady. Mogą być widoczne obrzęki oraz zasinienia. Jest to jedna kwestia bardzo indywidualna. 

Przeciwwskazaniami do wykonania plastyki powiek są:

 •  choroby przewlekłe
 •  jaskra
 • cukrzyca 
 • choroby tarczycy 
 • choroby serca 
 • odwarstwienie siatkówki 
 • nadciśnienie tętnicze
 • oraz zespół suchego oka

Podczas zabiegu może dojść do typowych powikłań czyli infekcji, alergii, krwiaka, niekiedy pojawia się nadwrażliwość na światło bądź suchość oka. Może być również swędzenie bądź pieczenie. Pacjent otrzymuje wówczas specjalne żele bądź krople. Powinien również stosować okulary przeciwsłoneczne do czasu ustąpienia dolegliwości. Zabieg plastyki powiek niesie ze sobą wiele korzyści. Twarz wygląda zdecydowanie młodziej, poprawia się pole widzenia. Warto rozważyć wykonanie zabiegu umówić się na konsultacje w gabinecie medycyny estetycznej. Jest to dość wysoki koszt jednak efekty są tego warte. 

 

One thought on “Plastyka powiek- zabieg poprawiający komfort życia

 1. Mam 31 lat i szukam skutecznego zabiegu na moje problemy czyli: przebarwienia, dolina łez, zmarszczki mimiczne pod oczami i opadające powieki i owal twarzy..
  Wiem, że sporo tego, ale może jest opcja zadziałać bardziej kompleksowo? Myślałam o laserze, stymulatorach, osoczu, mezo… nie wiem jednak w co się zdecydować.
  W zeszłym tygodniu robiłam HIFU na czoło i okolice oczu i czekam na efekty..mam nadzieję, że się pojawią;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2