zabiegi kosmetyczne kraków
Uroda Zdrowie

Przebarwienia i piegi zdobią czy szpecą

Nie dla każdej kobiety piegi są ozdobą. Dla niektórych pań posiadanie piegowatej buzi jest atutem oraz zaletą którą podkreślają. Inny jednak za wszelką cenę chcą się pozbyć tych nieszczęsnych piegów.  Czy da się je zlikwidować? 

Przebarwienia na twarzy również są problematyczne dla kobiet. Powodują spory defekt kosmetyczny.  Pojawiają się one najczęściej po słońcu bądź jako pozostałości po trądziku. Wiele osób za wszelką cenę chce się ich pozbyć. W przypadku blizn efekt jest to nie tylko kosmetyczny, ale również może wiązać się z bólem, dysfunkcjami w danej okolicy bądź nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia skóry.

Blizny z czasem zmieniają swój kolor,  mogą one nawet pękać. Rozstępy są również pewnym rodzajem blizn z którym zmagają się często już nastolatki bądź kobiety w ciąży które gwałtownie przybierają na wadze. 

 

Zaraz obok blizn często pojawiającymi się problemami są przebarwienia. Przebarwienia powstają w wyniku zaburzeń wytwarzania barwnika. Nadmiernie on gromadzi się w jednym miejscu w skórze, co powoduje, że to miejsce staje się ciemniejsze. Dużą rolę odgrywa tutaj słońce bowiem to ono przyczynia się w dużej mierze do powstawania przebarwień.  Znaczenie mają również jednak predyspozycje genetyczne. U jednych opalanie nie będzie powodowało żadnych niechcianych dolegliwości, u innych mogą pojawiać się plamy. Plamy   i przebarwienia pojawiają się również po przebytym trądziku.

 

W jaki sposób można się ich pozbyć?

 

Rozważyć można stosowanie kosmetyków wybielających które hamują aktywność komórek barwnikotwórczych. Przeciwdziałają one tworzeniu się melaniny w skórze. Ponadto często zawierają substancje które są złuszczające. W drogeriach można kupić kremy zawierające różnego rodzaju kwasy azelainowy bądź witaminę c. Ich zadaniem jest rozjaśnienie skóry. Dermatolog może przepisać nieco silnie działające leki. Może on skierować również na zabiegi kosmetyczne których zadaniem będzie usunięcie przebarwień. Może to być na przykład peeling chemiczny który złuszczając naskórek przy pomocy kwasów pobudza warstwy naskórka do regeneracji. Głębokie przebarwienia można próbować usunąć przy pomocy silnie działających kwasów.

 

Inną metodą usuwania przebarwień jest na przykład krioterapia czyli zamrażanie ciekłym azotem. Melanocyty pod wpływem niskich temperatur rozpadają się przywracając skórze zdrowy wygląd. Stosować można również zabiegi laserowe które cieszą się również dużym uznaniem wśród pacjentów. Laser jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania przebarwieniom. Na zainfekowaną skórę kieruje się wiązkę światła laserowego,  która wywołuje mikrouszkodzenia pobudzając tym samym skórę do zregenerowania się oraz odbudowy. Po pewnym czasie przebarwienie które znajdowało się na skórze zanika, a w jego miejsce pojawia się zdrowa czysta skóra. 

Można wykonać zabiegi kosmetyczne w Krakowie w gabinetach medycyny estetycznej. W zależności od rodzaju problemu zostanie dobra na odpowiedni rodzaj zabiegu. Inaczej bowiem postępuję się ze świeżymi przebarwieniami a inaczej z takimi który już długi czas ma się na skórze. Stary przebarwienia  trudniej  jest niestety usunąć, ale nie jest to niemożliwe. Warto oddać się w ręce specjalistów,  którzy w odpowiedni sposób dobiorą konkretne zabiegi w celu usunięcia przebarwień. Próby samodzielnego ich usunięcia mogą czasami spowodować więcej szkody niż pożytku,  można skórę podrażnić kwasami z niewłaściwie  dobranymi stężeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

77 + = 83