Skórka pomarańczy
Uroda

Skuteczne usuwanie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

Poszukujesz sposobów na to, aby pożegnać się z cellulitem? Odwiedź dobry gabinet medycyny estetycznej i skorzystaj z fachowych zabiegów.

Cellulit to problem dotykający wielu kobiet. Badacze nie są pewni, co dokładnie powoduje „skórkę pomarańczową”, ale za główną przyczynę wskazuje się kobiecą gospodarkę hormonalną. Cellulit może pojawić się na każdej skórze – u osoby z nadwagą, ale również szczupłej, prowadzącej siedzący tryb życia i uprawiającej sporty. 

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit ma postać nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej widocznej pod skórą. We wczesnej fazie można zauważyć go po ściśnięciu skóry, natomiast potem może być widoczny na niej stale. Niestety, likwidowanie cellulitu nie jest proste, chociaż zlokalizowany jest on na niewielkiej głębokości. Są jednak sposoby, które mogą pobudzić skórę do wygładzenia, zagęszczenia, redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, a tym samym do młodszego, bardziej atrakcyjnego wyglądu. 

Zabiegi medycyny estetycznej na cellulit

Aby pozbyć się cellulitu, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej. Tam można otrzymać fachową pomoc, aby zredukować tę dolegliwość i dzięki temu pozbyć się również swoich kompleksów. Gabinety medycyny estetycznej oferujące skuteczne usuwanie cellulitu mogą zapewnić znacznie lepsze efekty niż procedury powadzone w domu. Wynika to z faktu, że zabiegi te charakteryzują się większą intensywnością, skoncentrowaniem składników aktywnych, dostarczaniem ich tam, gdzie działają najskuteczniej.

Wśród polecanych zabiegów medycyny estetycznej znajdują się:

  • karboksyterapia
  • endermologia
  • mezoterapia igłowa
  • zabiegi ultradźwiękowe

Karboksyterapia

Dwutlenek węgla, czyli CO2 jest skutecznym sposobem walki z cellulitem oraz ze zlokalizowaną miejscowo tkanką tłuszczową. To zabieg służący do usuwania komórek tłuszczowych, a także do przyspieszenia metabolizmu skórnego, aby dochodziło do tworzenia się większej ilości włókien kolagenu i elastyny. Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich dawek medycznego dwutlenku węgla. Do tego celu stosowane jest specjalne urządzenie, które kontroluje ilość i ciśnienie gazu dla pełnego bezpieczeństwa procedury.

Endermologia

Masaż to skuteczny sposób na zredukowanie cellulitu. Gdy dodatkowo jest to masaż podciśnieniowy, wtedy efekty mogą być jeszcze lepsze. Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, który prowadzony jest z użyciem specjalnych urządzeń wyposażonych w głowice zasysające fałdy skóry i masujące je obracającymi się rolkami. Zabieg endermologii jest wysoce skuteczny, ponieważ rozbija komórki tłuszczowe i tym samym redukuje on cellulit. Skóra jest wtedy bardziej elastyczna, jędrna, sprężysta.

Mezoterapia igłowa

Wybierając skuteczne usuwanie cellulitu, warto także zwrócić uwagę na zabiegi mezoterapii igłowej, które mają na celu wprowadzanie pod skórę składników aktywnych. Za ich pomocą można również poprawić wygląd skóry ciała, by zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i cellulit. Mezoterapia igłowa prowadzona w celu wyszczuplenia i wygładzenia ciała określana jest także jako lipoliza iniekcyjna.

Zabiegi ultradźwiękowe

Dobrym wyborem mogą być także ultradźwiękowe zabiegi na cellulit, które wprowadzają komórki tłuszczowe w wibracje, co prowadzić do ich uszkodzenia. Również wspomagają one odbudowę osłabionych włókien kolagenowych, dlatego skóra może być jędrniejsza. Więcej informacji o zabiegach dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej można znaleźć na ich stronach internetowych.

3 thoughts on “Skuteczne usuwanie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

  1. Szczotkowanie na sucho i peeling z fusów kawy zdziałały u mnie cuda a miałam cellulit nawet z przodu ud. Tylko regularnie trzeba, codziennie !

  2. Szczotkowanie chociaż raz dziennie + peeling dwa razy w tyg. fusy z kawy+olej kokosowy /avocado /jojoba.
    Ja na diecie nie jestem , ale jak mam lenia i się nie poszczotkuje to różnica ogromna – cellulit wychodzi szybciutko .
    A przede wszystkim to duuuzo wody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

35 − = 31