Gabinet medyczny
Uroda

Najskuteczniejsze sposoby modelowania sylwetki

W dzisiejszych czasach modelowanie sylwetki jest o wiele prostsze niż kiedyś. Każda osoba mająca problem z zrzuceniem zbędnych kilogramów w określonych miejscach, może się zdecydować się bardzo skuteczne, a jednocześnie i bezpieczne, zabiegi kosmetyczne.

Jak wymodelować sylwetkę?

Osoba, która ćwiczy regularnie i dba o swoją dietę, może mieć problem z uzyskaniem zadowalającej sylwetki. Nawet rolowanie ciała, chodzenie na masaże czy stosowanie wyszczuplających kosmetyków może nic nie dać. Ostateczny wygląd jest zależny nie tylko od nawyków, ale i genetyki czy czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczone środowisko. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwala w krótkim czasie osiągnąć zamierzony rezultat – to zabiegi modelujące sylwetkę.

Endermologia – modelowanie ciała przez masaż

Endermologia to nic innego, jak masaż podciśnieniowy, który zmniejsza tkankę tłuszczową oraz cellulit, a także zmarszczki. To znakomity sposób na modelowanie sylwetki, ale i poprawę samopoczucia. Podczas masażu wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Co ważne, zabieg ten można wykonywać na wszystkich częściach chciała. Ponadto metoda ta sprawia, że przemiana materii przyspiesza i pobudza organizm do usuwania komórek tłuszczowych. Właśnie w ten sposób można pozbyć się tłuszczu, a także zmniejszyć obwód ciała i np. poprawić kontur twarzy. Warto zaznaczyć, że zabieg ten jest niezwykle skuteczny, jednak należy go wykonać kilka razy, aby być w pełni zadowolonym.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to kolejny zabieg pozwalający wysmuklić sylwetkę w krótkim czasie. Ta metoda jest innowacyjna, niezwykle skuteczna, bezpieczna i nieinwazyjna. Polega na rozpuszczeniu komórek tłuszczowych przy pomocy zastrzyków. W ten sposób można trwale usunąć tłuszcz w problematycznych miejscach, których nie dało się wyszczuplić dietą i ćwiczeniami, np. na brzuchu, udach i pośladkach. Lipoliza to metoda bezoperacyjna i niezwykle skuteczna, trzeba jednak zauważyć, że jej efektywność jest zależna od cech indywidualnych, takich jak ilość tkanki tłuszczowej i odporność na substancje znajdujące się w zastrzykach rozpuszczających tłuszcz.

Kriolipoliza – wyszczuplenie ciała za pomocą niskiej temperatury

Kolejnym nieinwazyjnym zabiegiem, który pomaga wysmuklić ciało, jest kriolipoliza. Metoda ta jest porównywana do liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. Terapia zimnej jest jednak o wiele bardziej bezpieczna i równie skuteczna. Kriolipoliza pozwala zmniejszyć tkankę tłuszczową nawet o 40%. Kilka miesięcy po zabiegu uzyskuje się zamierzony rezultat. Co ważne, na kriolipolizę powinny zgłaszać się osoby z prawidłową wagą, a które mają problem z pozbyciem się nagromadzonej w niektórych miejscach tkanki tłuszczowej. Czasami wystarczy tylko jeden zabieg tego typu, aby uzyskać zadowalający efekt, innym razem potrzeba niewielkie serii – ostateczną ilość zabiegów określa specjalista.

Elektrostymulacja mięśni

Warto wspomnieć również o elektrostymulacji mięśni – to kolejny bezinwazyjny zabieg, który pozwala w krótkim czasie pozbyć się nagromadzonego tłuszczu. W ten sposób można nie tylko wyszczuplić sylwetkę, ale i ujędrnić skórę, a także zbudować mięśnie. Jak działa urządzenie wykorzystywane do elektrostymulacji mięśni? Podczas zabiegu urządzenie to powoduje hiper skurcze w wybranych miejscach na ciele i w ten sposób modeluje sylwetkę oraz buduje mięśnie. Co ważne, aparat ten nie powoduje bólu, ponieważ nerwy nie mogą wyczuć tak krótkich impulsów. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się nawet 19% tkanki tłuszczowej. Najczęściej jest, oczywiście, wykonywana elektrostymulacja mięśni brzucha. Zwykle należy wykonać kilka zabiegów – ich ilość jest zależna od predyspozycji indywidualnych pacjenta – zazwyczaj stosuje się od 6 do 8 zabiegów, które trwają po 30 minut i są wykonywane co 4, 5 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + = 13