ems- trening
Uroda Zdrowie

EMS- trening bezpieczny dla stawów

Jak często miałeś ochotę rozpocząć aktywność fizyczną jednak rezygnowałeś z obawy o swoje stawy? Miałeś uraz kręgosłupa i boisz się powrócić do codziennych ćwiczeń? Takie obawy o swoje zdrowie są uzasadnione. Nie każdą aktywność fizyczną można wykonywać, mając takie problemy. Wszyscy jednak wiedzą, że dla utrzymania zdrowia, aktywność fizyczna jest niezbędna. Trzeba ją tylko w odpowiedni sposób dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Z pomocą przychodzi metoda ćwiczeń EMS.

 

Trening EMS- idealny niemal dla każdego

Warto zapoznać się z metodą ćwiczeń EMS czyli Electric Muscle Stimulation. Trening EMS w intime.pl wykonywany jest pod okiem profesjonalnego trenera, więc nie ma obaw o to, że zostanie dobrany w niewłaściwy sposób. Jest to forma treningu, którą wykonuje się w specjalnie do tego wykonanym kombinezonie, do którego są przypięte elektrody, przekazujące impuls elektryczny. Podczas ćwiczeń aktywowane są mięśnie głębokie niemal całego ciała. Pracuje ok 90% aparatu mięśniowego. Z treningu mogą korzystać osoby dorosłe, młodzież ale również i seniorzy. 

 

Zalety treningu EMS

Niewątpliwą zaletą treningu EMS jest to, że jest to forma ćwiczeń bezpieczna dla stawów oraz kręgosłupa. Podczas takiego treningu nie dochodzi do obciążania kręgosłupa i stawów. W treningu nie są wykorzystywane dodatkowe obciążenia z zewnątrz, więc można ćwiczyć bez obaw o kontuzję. Trening EMS jest wykorzystywany jako metoda rehabilitacyjna gdyż pomaga zmniejszyć bóle mięśniowe, poprawia przepływ krwi. Przy regularnym treningu EMS jest nawet szansa, aby pozbyć się bólu bioder, kolan czy kręgosłupa. Trening EMS wzmacnia mięśnie całego ciała. Podczas indywidualnie dobranych ćwiczeń wzmacniana jest wytrzymałość, masa mięśniowa. Poprawia się kondycja.

Ponadto, co doceniają szczególnie kobiety, cellulit ulega redukcji, a skóra zwiększa swoją elastyczność oraz napięcie.   

 

Ile trwa trening EMS?

Jedna sesja treningu EMS to jedynie 20 minut. Ten czas można przyrównać do 90 minut ćwiczeń na siłowni. To doskonałe narzędzie dla osób, które nie mają czasu na długie treningi. Ponadto w przypadku EMS wystarczy jeden trening tygodniowo.  Pracując systematycznie szybko można zauważyć oczekiwane efekty. Cieszą one tym bardziej, że cały trening jest krótki i przebiega w miłej atmosferze pod okiem instruktora. 

 

Ile kalorii można spalić podczas sesji ćwiczeń EMS

Trening EMS m charakter interwałowy, czyli po serii ćwiczeń następuje krótka przerwa i ćwiczenia są powtarzane. Podczas takiej jednej sesji treningu EMS można spalić nawet do  1200 kcal. Poza tym trening przyspiesza metabolizm i nawet po jego zakończeniu organizm nadal spala tkankę tłuszczową, nawet przez kolejną dobę,  

 

W jaki sposób działa urządzenie do treningu EMS?

Urządzenie do treningu EMS wykorzystuje impulsy elektryczne. Ćwiczenia wykonywane są w specjalnym kombinezonie, do którego podpięte są elektrody, rozmieszczone na różnych partiach ciała. Do nich dostarczany jest ładunek elektryczny  określonej częstotliwości i napięciu. Każdy trening dopasowywany jest indywidualnie do osoby. Nie ma więc obaw, że będzie zbyt intensywny lub za słaby. Jest to bezpieczna forma ćwiczeń.

 

Jak przygotować się do treningu?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad, tak aby jak najlepiej poznać potrzeby, oczekiwania oraz indywidualne możliwości. Następnie wykonywana jest analiza składu ciała. Trener omawia dokładnie plan działania, tłumaczy na czym będzie polegał trening. Przychodząc na trening należy ubrać się w wygodny strój niekrępujący ruchów. Trener pomaga założyć odpowiednie niezbędne do ćwiczeń elementy czyli kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na uda i ramiona. W takim stroju rozpoczyna się trening.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 88 = 97